0

Dżungla Otorongo jest już nieczynna

ETYCZNE, PROSTO Z DŻUNGLI

 

Dżungla jest magiczną przestrzenią, gdzie wszystkie istoty żyją w synergii, połączone gęstą siecią życia Pachamamy. Każda istota pełni swoją rolę i współtworzy tę przestrzeń. Dlatego bardzo ważne jest dla nas, by wszystko co od niej dostajemy traktować z wielkim szacunkiem i przekazywać dalej w świat jej medycynę.

Nasze produkty są naturalne i pochodzą z Ekwadoru, z projektu The Ayni Way, który funkcjonuje jak etyczna kooperatywa łącząca różne projekty i wspierająca socjalnie rdzenne plemiona. W języku Kichwa “Ayni” oznacza “Święta Wzajemność”, jest to praktyka która do dziś funkcjonuje w wioskach. Konkretnie Ayni polega na tym, że cała wspólnota się wspiera, na przykład jeśli ktoś potrzebuje pomocy w zbudowaniu domu może zawołać o Ayni i sąsiedzi przybywają z pomocą. Każdy kto pomaga robi to z bezwarunkowym wierzeniem, że gdy on będzie potrzebował pomocy, inni także przybędą. Dlatego misją The Ayni Way jest etyczne wsparcie rdzennych wspólnot, gdzie ludzie mogą pracować dla siebie w oparciu o swoje tradycje oraz takimi samymi metodami jak ich przodkowie, nie będąc wykorzystywane przez duże firmy międzynarodowe. 

Ponadto 50% profitów The Ayni Way, idzie na wsparcie lokalnych projektów socjalnych. Jednym z tych projektów jest “Mamas de Amupakin”, którego celem jest finansowe wsparcie na tworzenie bezpiecznej infrastruktury dla kobiet położnych z lokalnych plemion. Dzięki takim darowiznom, mogą one pracować w sanitarnej przestrzeni za pomocą tradycyjnych metod i ze wsparciem roślin z Amazonii.

Kupując nasze produkty możesz w rzeczywisty sposób wesprzeć plemiona, które zostały zapomniane przez naszą “zaawansowaną cywilizację”.

Link do filmiku Mamas de Amupakin (z angielskimi napisami) -
https://www.youtube.com/watch?v=90vS1GmffKc&t=2s

Link do filmiku o produkcji kakao - 

https://www.youtube.com/watch?v=2DKYomunCzw