0

Dżungla Otorongo jest już nieczynna

O OTORONGO

 

Otorongo czyli Jaguar w języku Quechua z Peru, jest stróżem dżungli i wszystkich istot, które w niej żyją. Rdzenne plemiona, postrzegają Jaguara z wielkim szacunkiem, jako potężnego nauczyciela i zawsze wkraczając do jego domu, oferują mu darowizny wszelkiego rodzaju. Niektóre opowieści mówią, że Jaguar był pierwszym człowiekiem medycyny i przekazał tę wiedzę ludziom, dając im pozwolenie na korzystanie z leczniczych roślin z Amazońskiej dżungli. 

Tak właśnie powstał nasz projekt Otorongo, inspirując się tą wiedzą, wyznaczyliśmy sobie jako misję przyniesienie medycyny prosto z dżungli do Polski. Z wielką uwagą, wybieramy naturalne i etyczne produkty, które niosą wiedzę Pachamamy i jej moc uzdrowienia. Kochamy naszą Matkę Ziemię i chcemy jej pomóc, więc ważne są dla nas kwestie naturalnego pochodzenia produktów, etyczna produkcja, ochrona rdzennej wiedzy i tradycji jak i świadomość “less waste”.
A wszystko to pod uważnym okiem Otorongo, który czuwa nad każdym kto bierze udział w rozwoju tego projektu. Każdy kto kupi nasze produkty przyczynia się do tej misji i robi mały krok dla siebie jak i wszystkich swoich relacji.

Za Otorongo kryją się dwie osoby: Patrick i Sara. 


Patrick od wielu lat zgłębia wiedzę rdzennych plemion i przekazuje ją dalej. Od kilku lat prowadzi w Warszawie Kręgi Tradycyjnych Pieśni i Ceremonie Kakao.


Sara jest tancerką Tribal Fusion Bellydance od kilku lat prowadzi zajęcia, warsztaty oraz występuje solowo jak i z zespołem Vansariza. Ponadto jest bardzo twórczą osobą i zajmuje się rękodziełem, tworząc między innymi Naturalne Łapacze Snów, piękne kolczyki oraz wachlarze do okadzania.