0

Dżungla Otorongo jest już nieczynna

 

PALO SANTO

BURSERA GRAVEOLENS

MANABI, EKWADOR  |  NATURALNE, ETYCZNE

250g - około 50 patyczków

110,00 zł  

75,00 zł

Nasze Palo Santo pochodzi z 'Proyecto de Palo Santo' czyli projektu ponownego zalesiania w suchych lasach, w pobliżu miasta Puerto Lopez na wybrzeżu Ekwadoru. Używane są tylko gałęzie, które obumarły i opadły naturalnie, w wyniku czego żadne drzewo nie zostało ścięte. Po naturalnej śmierci, drzewo musi odleżeć od 4 do nawet 10 lat zanim można je zebrać. W taki sposób nie jest zaburzony naturalny ekosystem a znajdujące się w drewnie olejki eteryczne, nabierają większej siły i intensywności. Samo drzewo Bursera Graveolens żyję około 40 lat a następnie umiera, oddając przestrzeń następnym pokoleniom. Procent każdego zakupu Palo Santo idzie bezpośrednio na dalszy proces zalesiania - zasadzonych zostało już ponad 60 000 drzew od początku projektu!

Etyczność tego projektu nie kończy się tylko na życiu i dobrobycie drzew! Tradycyjnie, patyczki Palo Santo obrabia się za pomącą maczety ale niestety tego rodzaju praca często kończy się utratą palców... Dlatego w 'Proyecto de Palo Santo' maczetę zastąpiły piły mechaniczne, dzięki którym jest mniej wypadków, wykorzystywane jest 100% drewna a patyczki są idealnie wyciosane. Nie zmienia to oczywiście jego walorów zapachowych czy jego właściwości!

 

W języku hiszpańskim Palo Santo oznacza Święte Drzewo i jest używane od wieków przez Ludiz Medycyny podczas ceremonii, rytuałów czy w celach uzdrawiania. Dym Palo Santo jest używany jako środek oczyszczający, tak jak Biała Szałwia czy Cedr. Pachnący dym o słodkich, drzewnych tonach, usuwa negatywną energię i podnosi wibracje. Zapalone przed snem, pomaga w osiągnięciu dobrej jakości snu, podczas którego odpoczywa ciało jak i umysł. W Ameryce Południowej używane jest także, do odstraszania komarów i innych latających owadów - co zdecydowanie pomaga usunąć negatywną energię! Mówi się również, że Palo Santo wzmaga kreatywność i przynosi szczęście. AHO!


WŁAŚCIWOŚCI: 

  • wspiera proces medytacji
  • oczyszcza z negatywnej energii i podnosi wibracje
  • relaksuje, uspokaja ciało i umysł
  • pomaga oddalić niechciane byty czy emocje
  • tworzy przestrzeń ochronną pod opieką ducha Palo Santo
  • działa jako naturalny środek odstraszający owady
  • wzmaga kreatywność i koncentrację
  • odpędza złe sny czy natłok myśli 

 

JAK UŻYWAĆ PALO SANTO?  
Zapal patyczek Palo Santo, używając zapalonej świecy lub innego źródła ognia, pod kątem 45 stopni przez 10-20 sekund. Gdy drewno się rozpali, zdmuchnij płomień i użyj dymu aby oczyścić przestrzeń. Powtarzaj proces, aż osiągniesz pożądany rezultat. Umieść kadzidło w żaroodpornym naczyniu i pozwól mu zgasnąć w naturalny sposób.