0

Dżungla Otorongo jest już nieczynna

PRADAWNE ZIARNO KAKAO

ARRIBA NACIONAL  |  NAPO, EKWADOR  | NATURALNE, ETYCZNE

Nasze kakao jest sprowadzane prosto z Ekwadoru za pośrednictwem organizacji The Ayni Way, której celem jest pomaganie lokalnym plemionom w etycznej produkcji i sprzedaży, bez eksploatacji przez firmy międzynarodowe. Kupując to kakao, pomagamy Tsatsayaku Association, czyli kooperatywie wspólnot z plemienia Kichwa, które zajmują się produkcją kakao w tradycyjny sposób, w zgodzie z naturalnymi cyklami Matki Ziemi.

Opakowanie ekologiczne: 100g surowych ziaren kakao Arriba Nacional.

18,00 zł  

12,00 zł

Mit tworzenia kakao mówi o tym jak wielki bóg Quetzalcoatl, skrzydlaty wąż, ukradł drzewo kakaowe z Góry Zywności i dostarczył je na promień porannej gwiazdy jako prezent dla mieszkańców Meksyku. Ziarno kakaowe jest również kojarzone z Xochiquetzal, aztecką boginią płodności, miłości, piękna, rzemiosła, porodu i kobiecej mocy seksualnej.

Około 2000r p.n.e. pojawiły się pierwsze zapiski o kakao, pochodzące z mezoamerykańskiej cywilizacji Olmeków, na terenie Zatoki Meksykańskiej. Już wtedy było znane i cenione za jego wyjątkowe właściwości. Kakao jest pięknym partnerem do wszelkiego rodzaju wewnętrznej, zewnętrznej i twórczej pracy. Rozluźnienia mięśnie gładkie, stymuluje pracę serca, poprawia nastrój i  rozprowadza dotlenioną krew do mózgu i głównych narządów. Kakao działa też jako naturalny lek antydepresyjny, dlatego w większej dawce (od 40g), osoby spożywające leki antydepresyjne na bazie substancji MAOI oraz SSRI powinny najpierw odstawić leki by nie przeciążyć organizmu i nie powodować niechcianych efektów. 

Co sprawia, że to kakao jest aż tak wyjątkowe? Arriba National, to jedna z niewielu odmian kakao, której ziarna można zaliczyć do dawnych a nawet pradawnych gatunków, czyli nie zostały one poddane żadnym przemianom aby zwiększyć ich eksploatacje na rzecz rozwoju cywilizacji. Te wysoko cenione ziarna są zbierane i suszone bez prażenia, aby zachować pełne spectrum właściwości odżywczych i leczniczych. 

 

WŁAŚCIWOŚCI KAKAO:

Zdrowie: zawiera bardzo dużą ilość antyoksydantów, które chronią nasze komórki przed działaniem wolnych rodników, które wywołują wiele groźnych chorób takich jak nowotwory czy miażdżycę.

Superfood: bogactwo naturalnych witamin i składników mineralnych to istny skarb. Magnez, żelazo, cynk, potas i chrom to jedne z ważniejszych dla nas minerałów, które wspomagają nasz organizm w stanach stresowych, wspomagają nasze serce jak i usprawniają odpowiedni przepływ krwi. Dodatkowo, są one łatwo przyswajane dla organizmu i można je spożywać w różnych formach (ziarna, napój, nibsy)

Błogość: kakao jest jedynym pokarmem, naturalnie zawierającym anandamid, cząsteczkę błogości, która aktywuje serce tymi samymi uczuciami, których doświadczamy poprzez głęboka miłość, co dodatkowo poprawia nam nastrój i wpływa na lepsze funkcjonowanie mózgu.

Nastrój: stymuluje uwalnianie endorfin, działając jako naturalny środek przeciwdepresyjny.

Jasność: zawiera dopaminę czyli neuroprzekaźnik, który pomaga w koncentracji, skupieniu i kultywowaniu pozytywnego nastawienia do życia.

Energia: pobudza układ sercowo-naczyniowy, tym samym pobudza całe ciało bez niepokoju kofeiny.

 

Kakao w formie ziaren można jeść w całości. Posiadają one cieniutką skórkę, która też jest jadalna ale można łatwo ją usunąć ściskając ziarno między palcami. Jest to idealna forma przekąski w domu jak i w podróży.

 

Opakowanie ekologiczne: 100g ziaren kakao Arriba Nacional.