0

Dżungla Otorongo jest już nieczynna

KAKAO CEREMONIALNE

ARRIBA NACIONAL  |  NAPO, EKWADOR  | NATURALNE, ETYCZNE

Nasze kakao jest sprowadzane prosto z Ekwadoru za pośrednictwem organizacji The Ayni Way, której celem jest pomaganie lokalnym plemionom w etycznej produkcji i sprzedaży, bez eksploatacji przez firmy międzynarodowe. Kupując to kakao, pomagamy Tsatsayaku Association, czyli kooperatywie wspólnot z plemienia Kichwa, które zajmują się produkcją kakao w tradycyjny sposób, w zgodzie z naturalnymi cyklami Matki Ziemi.

Opakowanie KOMPOSTOWALNE zawiera 250g kakao ceremonialnego.

90,00 zł  

81,00 zł

Mit tworzenia kakao mówi o tym jak wielki bóg Quetzalcoatl, skrzydlaty wąż, ukradł drzewo kakaowe z Góry Zywności i dostarczył je na promień porannej gwiazdy jako prezent dla mieszkańców Meksyku. Ziarno kakaowe jest również kojarzone z Xochiquetzal, aztecką boginią płodności, miłości, piękna, rzemiosła, porodu i kobiecej mocy seksualnej.

Około 2000r p.n.e. pojawiły się pierwsze zapiski o kakao, pochodzące z mezoamerykańskiej cywilizacji Olmeków, na terenie Zatoki Meksykańskiej. Już wtedy było znane i cenione za jego wyjątkowe właściwości. Kakao jest pięknym partnerem do wszelkiego rodzaju wewnętrznej, zewnętrznej i twórczej pracy. Rozluźnienia mięśnie gładkie, stymuluje pracę serca, poprawia nastrój i  rozprowadza dotlenioną krew do mózgu i głównych narządów. Kakao działa też jako naturalny lek antydepresyjny, dlatego w większej dawce (od 40g), osoby spożywające leki antydepresyjne na bazie substancji MAOI oraz SSRI powinny najpierw odstawić leki by nie przeciążyć organizmu i nie powodować niechcianych efektów. 

Co sprawia, że to kakao jest aż tak wyjątkowe? Arriba National, to jedna z niewielu odmian kakao, której ziarna można zaliczyć do dawnych a nawet pradawnych gatunków, czyli nie zostały one poddane żadnym przemianom aby zwiększyć ich eksploatacje na rzecz rozwoju cywilizacji. Te wysoko cenione ziarna są zbierane, fermentowane i suszone bez prażenia, aby zachować pełne spectrum właściwości odżywczych i leczniczych. Ten proces fermentacji jest unikalny dla ceremonialnego kakao i aktywuje niektóre związki w ziarnach dla maksymalnej siły i przyjemności!

WŁAŚCIWOŚCI KAKAO:

 • Kreatywność: piękny partner do wszelkiego rodzaju wewnętrznej, zewnętrznej i twórczej pracy, otwierając kanały inspiracji i ekspresji.
 • Błogość: jedyny pokarm, naturalnie zawierający anandamid, cząsteczkę błogości, która aktywuje serce tymi samymi uczuciami, których doświadczamy poprzez głęboka miłość.
 • Nastrój: kakao stymuluje uwalnianie endorfin, działając jako naturalny środek przeciwdepresyjny.
 • Jasność: kakao zawiera dopaminę neuroprzekaźnik, który pomaga w koncentracji, skupieniu i kultywowaniu pozytywnego nastawienia do życia.
 • Energia: kakao pobudza układ sercowo-naczyniowy - całe ciało bez niepokoju kofeiny.

Do użytku codziennego zalecamy dawkę 10-15g. Pełna ceremonialna dawka to 35-50g.

 

PRZYGOTOWANIE na kubek pojemności około 200ml. 

 1. Posiekaj 10-15g kakao na mniejsze kawałeczki. Możesz też zetrzeć na dużych oczkach na tarce.
 2. W garnuszku na małym ogniu, rozpuść trochę oleju kokosowego i dodaj posiekane kakao, ciągle mieszając i uważając by nie przywierało.
 3. Odmierz 200ml wody bądź mleka roślinnego (kakao nie łączymy z mlekiem zwierzęcym) i podgrzej.
 4. Gdy kakao się rozpuści dolej gorący - ale nie wrzący płyn (wodę/napar/mleko).
 5. Ciągle mieszając tak by się wszystko dobrze rozpuściło, podgrzewamy kakao. Możemy zwiększyć trochę temperaturę, ale uważając by nie doprowadzić je do wrzenia (wtedy kakao traci wartości odżywcze) !
 6. Opcjonalnie można dodać ulubione przyprawy czy też dosłodzić.
 7. Przelej kakao do swojego ulubionego kubka i ciesz się jego medycyną.

 

Przechowywać w suchym, szczelnym i zacienionym miejscu.